Wizyta u ks. Jacka Piroga w Sękowej

6 stycznia 2018 roku w dzień Święta Trzech Króli członkowie chóru „Bell Canto” wraz z panem dyrygentem złożyli wizytę byłemu księdzu proboszczowi parafii w Małej – księdzu Jackowi Pirogowi, który obecnie jest proboszczem parafii Sękowa k. Gorlic. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. o godz. 11.00. Chór swoim śpiewem upiększył tą uroczystość. W repertuarze znalazły się kolędy i pastorałki. Po Mszy Św. odbył się krótki koncert chóru wysłuchany przez parafian z Sękowej. 

Kolejnym punktem wizyty był poczęstunek przygotowany przez panią gospodynię plebanii w Sękowej. Po wspólnej rozmowie i kolędowaniu przyszedł czas na zwiedzanie okolicy. Członkowie chóru wraz z księdzem Jackiem Pirogiem zwiedzili zabytkową cerkiew grekokatolicką pw. Opieki Bogarodzicy w Owczarach oraz Kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba Apostołów w Sękowej ( obiekt ten wpisany jest na listę UNESCO). Dzięki spotkaniu z panią przewodnik chórzyści mogli poznać inne zwyczaje i obrządki, które są kultywowane przez okoliczną ludność. 

W imieniu wszystkich członków chóru oraz pana dyrygenta Stanisława Strzałki chcemy serdecznie podziękować księdzu kanonikowi Jackowi Pirogowi za gościnność i miłe przyjęcie swoich byłych parafian!

Share on facebook
Udostępnij