Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy Szkole Podstawowej w Małej

Obecny skład Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej
przy Szkole Podstawowej w Małej 2022/2023
 
DZIEWCZĘTA:
 1.  Czudecka Milena
 2. Bieszczad Amelia
 3. Giergont Wiktoria
 4. Giergont Zuzanna
 5. Kędzior Zuzanna
 6. Książek Aleksandra
 7. Loda Laura
 8. Misielak Aleksandra
 9. Papier Nikola
 10. Papier Karina
 11. Pocica Zuzanna
 12. Pociask Julia
 13. Tokarz Amelia
 14. Wojnarowska Zuzanna
 
CHŁOPCY:
 1. Chłopek Michał
 2. Juszczyk Sebastian
 3. Juszczyk Szymon 
 4. Książek Dominik
 5. Matysek Filip
 6. Misielak Karol
 7. Nykiel Jakub
 8. Pacanowski Rafał
 9. Pacocha Szymon
 10. Pocica Jonatan
 11. Pociask Mateusz
 12. Rusin Rafał
 13. Wojnarowski Adrian

 

Ćwiczenia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przed zawodami halowymi w Ropczycach 2024

''Nocka'' MDP i Harcerzy

W dniach 15 – 16.12. 2023r. w naszej szkole z inicjatywy uczniów została zorganizowana „Nocka w szkole” dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz Harcerzy. Zaopatrzeni w karimaty, śpiwory, latarki i inne przedmioty przyszliśmy spędzić, pełną emocji noc. Z piątku na sobotę gościliśmy harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej wraz z opiekunami spędzając czas na integracji oraz wspólnej zabawie. Po zjedzonej wspólnie kolacji razem śpiewaliśmy piosenki znajdujące się w śpiewniku strażaka i harcerza. Na akordeonie utwory grał pan Dyrektor Stanisław Strzałka będący jednocześnie opiekunem naszej  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Opiekun pani Agnieszka Dziedzic zapewniła dzieciom mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło rozgrywek sportowych, mecze piłki halowej i siatkowej, które przeprowadził zaproszony gość pan Grzegorz Papier-piłkarz i sędzia. W trakcie spotkania można było dekorować pierniczki, malować ozdoby choinkowe, zabierając je później do domu jako upominek świąteczny. Na zakończenie wieczoru przygotowany był również „seans filmowy”. Sobota rozpoczęła się pobudką i wspólnym śniadaniem. Rano  gościliśmy Prezesa OSP w Małej pana Mariusza Książka, który opowiedział o pracy strażaka oraz rozegrał turniej tenisa stołowego.
Wspólny czas minął bardzo szybko i już czekamy na kolejne takie spotkanie! Dziękujemy bardzo paniom: Agnieszce Raś, Dorocie Ziarnik, Marii Pacocha za pomoc w przygotowaniach.

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej- Ostrów 2023

Gminny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2023

30 marca 2023r. w remizie OSP Ropczyce- Chechły odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w trzech kategoriach wiekowych: klasy I do klasy IV , od klasy V do klasy VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych 

 Konkurs miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. W turnieju udział wzięły : Laura Loda -kl. IV, Wiktoria Giergont -kl. IV, Milena Czudecka- kl. V i Amelia Tokarz kl. VII wraz z opiekunem Agnieszką Dziedzic. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem pisemnym, a potem, najlepsi rywalizowali w etapie ustnym.  Druhna MDP Laura Loda zdobyła II miejsce i tym samym będzie  reprezentować nas w kwietniu br. na etapie powiatowym. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Podziękowanie Prezesowi OSP Mała

17 lutego 2023 r.  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza gościła strażaków z OSP w Małej. Pan  dyrektor szkoły Stanisław Strzałka powitał strażaków, uczniów i nauczycieli.  Podziękował Honorowemu Prezesowi Zarządu OSP z Małej panu Tadeuszowi Książkowi za wieloletnią współpracę z MDP, życzył obecnemu Prezesowi OSP Mariuszowi Książkowi wielu sukcesów. Uczniowie  uczestniczyli w pogadance, którą poprowadził  druh Tadeusz Książek,  opowiedział, na czym polega praca strażaka i przekazał cenne wiadomości na temat powstania OSP w Małej. Poinformował, że   straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne,  wymagają odwagi. Pan Tadeusz Książek podziękował  p. Agacie Wójcik (byłej koordynatorce MDP) i obecnej  koordynatorce MDP p. Agnieszce Dziedzic za współpracę,  opiekę nad Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, za przygotowanie młodzieży do występów artystycznych i wielu wydarzeń związanych z działalnością straży. Następnie odbyło się  ślubowanie i przyjęcie w szeregi  MDP nowych członków. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie  utrwalili  wiadomości na temat bezpiecznych zachowań, zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu.  Wszystkim strażakom życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę. 

Przekazanie nowych mundurków dla MDP

13 stycznia 2023r. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej odwiedził Młodzieżową Drużynę Pożarniczą przy Szkole Podstawowej w Małej, przekazując 10 nowych mundurków. Dyrektor szkoły Stanisław Strzałka przyjął delegaturę oraz zorganizował oficjalne przekazanie umundurowania dla nowych członków MDP

Próba programu artystycznego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na otwarcie nowej remizy OSP -pazdźiernik 2022

Gminne Obchody 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z Dniem Strażaka

Dnia 3 Maja 2022r. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Małej, wzięli udział w Gminnych uroczystościach 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączonymi z Dniem Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, a po niej przy dźwiękach orkiestry, nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i wszystkich uczestników na Ropczycki rynek, gdzie złożono wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Pamięci. Następnie Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak przemówił do zebranych gości. W dalszej części wręczono odznaczenia druhom zasłużonym strażakom, gdzie wyróżniony z Małej został komendant Daniel Dziedzic.  W uroczystościach brała także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza pod opieką p. Agnieszki Dziedzic  oraz Poczet Sztandarowy, który reprezentował Szkołę Podstawową w Małej.

Udział MDP w Małej w Triduum Paschalnym oraz przemarsz po rezurekcji do Remizy OSP przy dźwiękach orkiestry.

Szkolenie przeprowadzone przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej

W dniu 16. 03.2022r. nasza szkoła gościła strażaków  z Państwowej Straży Pożarnej : asp. Krzysztofa Sagan – D-ca zastępu, mł. ogn, Krzysztofa  Pikułę-ratownika –kierowcę, sekc. Łukasza Kurc-mł. ratownika– kierowcę . Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze SP w Małej razem z opiekunami: Dyrektorem Stanisławem Strzałką i Panią Agnieszką Dziedzic, uczestniczyła w pogadance na temat bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy i wypadku, specyfiki pracy strażaków oraz  zapoznanie z wyposażeniem wozu strażackiego. Przy okazji utrwaliły numery alarmowe. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Młodzi strażacy mogli go z bliska oglądać oraz podziwiać i przymierzać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Strażacy odpowiadali na liczne pytania skierowane od uczniów dotyczące ich służby i obsługi sprzętu. Dodatkowo uczniowie w asyście strażaka mieli możliwość operowaniem prądem wody z szybkiego natarcia. Wierzymy, że zaangażowanie i chęć zdobywania przez uczniów wiedzy, zaowocuje wykształceniem w nich prawidłowych postaw w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

11 listopada 2021r.

Pozostałe zdjęcia