W  niedzielę 22 maja 2022r.  o godz. 15.00 po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, świętowaliśmy w ramach obchodów 45 Dni Ziemi Ropczyckiej, XIII Festyn Rodzinny pod hasłem ,,Mama, tata – najpiękniejsze słowa świata”. Zorganizowany przez dyrektora, nauczycieli, pracowników, uczniów i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Małej. Okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej i lokalnej był zbliżający się Dzień Mamy i Dzień Taty.

Na Festyn przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, ks. proboszcz Ryszard Pirga, Arkadiusz Bęben- sołtys wsi Mała, Sylwia Ruszel – dyrektor Domu Kultury w Ropczycach, Renata Samson-Matysek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej,  Tadeusz Książek – prezes Osp w Małej, Krystyna Książek- przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Małej, oraz radni Bogdan Madeja i Mateusz Chmura. Dyrektor  Stanisław Strzałka serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości i zaprosił do obejrzenia przygotowanych przez uczniów występów artystycznych.

 Uroczystość rozpoczęła kapela szkolna wraz z zespołem wokalno-instrumentalnym. Uczennice z kl. III –zaśpiewały i zagrały piosenkę „Kocham Cię Mamo”. Podczas imprezy na scenie swoje umiejętności zaprezentowały przedszkolaki z grup ,,Pszczółki”, ,,Krasnale”, zerówka, oraz uczniowie kl. II i kl IV. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i przedstawiały układy taneczne przygotowane dla swoich rodziców pod kierunkiem  nauczycieli.

Następnie uczniowie klas starszych VI i VII, przygotowali układ taneczny do utworu „Biesnianoćka” ukraińskiej grupy „Shum”, oraz koncert piosenek polskich i ukraińskich dedykowanych ukochanym rodzicom. Swój występ akrobatyczny zaprezentowała również uczennica kl. IV Julia Ostafin. Grupa taneczna ”Roztańczone Maluchy” pod kierunkiem pani Mariki Blezień- Grabowskiej, zaprezentowała się w choreografii Minnie Mau, 101 Dalmatyńczyków  i zatańczyła do piosenki Iko Iko.

Zespół Estradowy „GAMA” z Centrum Kultury w Ropczycach gościnnie wystąpił na scenie prezentując swój układ taneczny. Podczas imprezy można było zobaczyć pokaz sprzętu policyjnego, a także spróbować swoich możliwości na strzelnicy przygotowaną przez 33 Brygadę Piechoty Jednostki Wojskowej z Dębicy.

Dyrektor szkoły Stanisław Strzałka podziękował uczniom za wspaniałe występy, nauczycielom i pracownikom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania festynu. Licznie zebrani uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji takich jak: dmuchane zjeżdżalnie,  trampolina bungee, liczne konkursy przygotowane przez nauczycieli  oraz mecz piłki nożnej. Dzięki wszystkim atrakcjom nasi goście mogli miło i przyjemnie spędzić czas ze swoimi rodzinami. Wielkim powodzeniem cieszyła się sprzedaż cegiełek, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz szkoły.

Na zakończenie festynu zagrał zespół FOREVER, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Organizatorzy dziękują wszystkim gościom, rodzicom, służbom mundurowym, strażakom  z OSP w Małej,  uczestnikom i sponsorom, którzy ufundowali  wiele cennych nagród.  

Share on facebook
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *