Chór Bell-Canto

„Śpiew jest głosem Kościoła, niezbędną częścią jego uroczystości, czyni piękną nawet pustynię, daje zajęcie Aniołom, jest duchową ozdobą niebiańskiej republiki”.

Chór w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Małej istnieje od 1994 r. Początkowo składał się on  z kilkuosobowej grupy dziewcząt, jednak szybko zaczął przyciągać w swoje szeregi młode, utalentowane osoby. Dzięki coraz większej mobilizacji powstał chór mieszany czterogłosowy.  W roku 1999 r. została obrana nazwa, która brzmi „ Bell Canto”, czyli „Ładny śpiew”.

Dyrygentem chóru od założenia jest Pan Stanisław Strzałka – obecny organista parafii i dyrektor Zespołu Szkół w Małej. Jest on również wykształconym muzykiem i nauczycielem muzyki w szkole. Jego zaangażowanie miały bardzo duży wpływ na powstanie chóru, a posiadany talent na podniesienie poziomu śpiewu.

Ilość członków chóru zmienia się od początków jego istnienia. Obecnie wynosi ona około 25 osób. Chór zrzesza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz osoby studiujące lub pracujące z całej miejscowości.

W repertuarze zawarte są:  tradycyjne pieśni kościelne,  pieśni chóralne, hymny,  psalmy, piosenki religijne, pieśni okolicznościowe, pieśni patriotyczne, kolędy, pastorałki.

Głównym celem  chóru jest upiększanie śpiewem liturgii w kościele parafialnym oraz podnoszenie walorów estetycznych uroczystości parafialnych i środowiskowych.

Chór występuje na różnego rodzaju koncertach, przeglądach kolęd i pastorałek oraz festiwalach muzycznych. Gościnnie śpiewa w sąsiednich parafiach oraz korzysta z zaproszeń do śpiewu w bardziej odległych miejscach. Chór na swoim koncie ma występy w wielu sanktuariach w Polsce. Bierze również udział w uroczystościach gminnych i powiatowych, gdzie śpiewa pieśni patriotyczne. Często stanowi oprawę muzyczną na ślubach.

Chór na swoim koncie ma wydaną płytę z kolędami i pastorałkami nagraną w Radiu VIA. Kolędy te możemy znaleźć w zakładce ‘Kolędy’.

Obecni członkowie chóru:

SOPRAN

Adrianna Lisak
Justyna Madeja
Joanna Mirus
Katarzyna Pasowicz
Justyna Wójcik
Anna Zapał
Sabina Gac
Aneta Pitera
Justyna Pasowicz
Joanna Kędzior
Agnieszka Dziedzic
Kornelia Darłak

TENOR

Kamil Andreasik
Radosław Fulara
Damian Kmiecik
Dawid Kosiba
Michał Loda
Paweł Krysa
Jakub Misielak
Filip Kędzior
Jakub Strzałka

ALT

Martyna Chojecka
Agata Darłak
Edyta Dubiel
Mariola Dubiel
Agata Pitera
Jolanta Wodzisz
Julia Zapał
Karolina Pietrucha

BAS

Waldemar Fulara
Jarosław Kędzior
Piotr Nowak
Bartosz Smoczyński
Dawid Goc

CHÓR (2)(1)