9 października br. w Małej odbyły się obchody jubileuszu 115-lecia miejscowego OSP połączone z poświęceniem i przekazaniem nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Po uroczystej mszy św. w kościele pw. Św. Michała Archanioła, zgromadzeni przeszli na część oficjalną przed nową siedzibę strażaków. Prezes OSP Mała Tadeusz Książek powitał zaproszonych gości. W dalszej części uroczystości miał miejsce występ Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, apel strażaków, odczytany został także rys historyczny. Po wręczeniu odznaczeń zasłużonym dla ochrony przeciwpożarowej, budynek został poświęcony i oficjalnie otwarty. Burmistrz Bolesław Bujak złożył na ręce Prezesa OSP okolicznościowy grawerton. Przekazał gratulacje
 i podziękował za współpracę, zaangażowanie oraz pracę społeczną wszystkim druhom strażakom.

Nowy, piętrowy budynek ma powierzchnię ponad 216 m2. Będzie stanowił miejsce zbiórki i wyjazdu strażaków ochotników do akcji ratowniczych.
W remizie znajdują się nie tylko pomieszczenia na sprzęt strażacki, ale są tu też pomieszczenia socjalne, sanitarne oraz świetlica. W garażach jest miejsce na dwa samochody gaśnicze i wyposażenie ratowników.

Budowa remizy podzielona była na 3 etapy. Całkowity koszt wraz z zagospodarowaniem otoczenia wyniósł ok. 1 milion 200 tysięcy zł. Nowa remiza służyć będzie wszystkim mieszkańcom sołectwa Mała. W budynku mieści się również sala na 40 osób, która wykorzystywana będzie do celów szkoleniowo-socjalnych m.in. seniorów, członkiń Koła Gospodyń Wiejskich oraz piłkarzy miejscowego Ludowego Zespołu Sportowego.

Źródło: https://www.facebook.com/gminaropczyce

Share on facebook
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *