Odpust w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie

20 czerwca, korzystając z zaproszenia pani dyrektor Haliny Krysa, mieliśmy przyjemność gościć w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie. Mieszkańcy i pracownicy tego domu obchodzili w tym dniu odpust ku czci św. Brata Alberta – patrona bezdomnych i ubogich. Powodem do świętowania było także 20-lecie istnienia placówki. Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita lwowski, ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który kiedyś był osobistym sekretarzem świętego Jana Pawła II. Mieszkańcy DPS-u oraz wszystkie osoby z nim związane otrzymały w tym dniu piękny dar, ponieważ w kaplicy placówki intronizowano relikwie – włosy św. Jana Pawła II. Całością oprawy muzycznej uroczystości zajął się Chór Bell Canto z Małej.
Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wspólnie z mieszkańcami i pracownikami DPS-u świętować ten bardzo ważny dla nich dzień. Dziękujemy pani Dyrektor Halinie Krysie za zaproszenie. 
Poniżej kilka zdjęć z uroczystości. Jesteśmy pełni zadowolenia, że udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie z ks. arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim.

Share on facebook
Udostępnij